Со 184,8 поени сега сме 39-ти во светот, додека во Европа сме на 21-во место.

„Црвено-жолтите“ во изминатиов период ги совладаа Словачка на гостински терен и Швајцарија на домашен терен, што донесе скок на ФИБА-листата.

На врвот се наоѓа националната селекција на САД, пред Шпанија, Франција, Србија и Аргентина./МИА

Датум на објава: четврток, 01 март 2018 во 21:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар