Ѓоковиќ, кој подолго време отсуствува од терените поради повредата на лактот, сега се наоѓа на 13.место поради падот на шпанскиот тенисер Пабло Карењо Буста.

Во моментов српскиот тенисер е на подготовки во Монте Карло, каде тренира да се врати во натпреварувачка форма.

Прв на листата е Швајцарецот Рожер Федерер, додека Шпанецот Рафаел Надал е втор. /МИА

Датум на објава: понеделник, 26 февруари 2018 во 20:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар