Тој на првиот ден од тестирањето постигна време од една минута 20 секунди и 79 стотинки. Втор беше возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, додека трет заврши Кими Рајконен.

На четврто место е Нико Хулкенбер, додека двојниот шампион Фернандо Алонсо со Мекларен беше петти.

Алонсо имаше и проблем со болидот поради што излета на патеката.

Актуелниот шампион Луис Хамилтон заврши дури седми, а извози само 25 кругови.

Денеска не возеа Себастијан Фетел и Макс Φерштапен./МИА

Датум на објава: понеделник, 26 февруари 2018 во 20:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар