Од германскиот второлигаш Кобург, за кого настапува Нелоски, соопштија дека станува збор за сериозна повреда, односно на ракометарот му се скинати лигаменти и повреден му е менискусот.

Нелоски ќе биде опериран и ќе паузира околу осум месеци.

Тој се пресели во Германија на стартот од сезоната и потпиша договор за едногодишна позајмица со Кобург, откако претходно настапуваше за Металург./МИА

Датум на објава: понеделник, 26 февруари 2018 во 15:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар