Вознијацки пред еден месец ја совлада Халеп во финалето на Австралија Опен и стана број еден во светот, но оваа недела изгуби 485 поени, бидејќи не го бранеше брани финалето во Дубаи.

ТОП 10 тенисерки за оваа недела:

1. Симона Халеп (Романија) 7.965 поени
2. Каролина Вознијацки (Данска) 7.525
3. Гарбине Мугуруза (Шпанија) 6.175
4. Елина Свитолина (Украина) 5.480
5. Каролина Плишкова (Чешка) 5.080
6. Јелена Остапенко (Летонија) ​​5.000
7. Каролина Гарсија (Франција) 4.625
8. Венус Вилијамс (САД) 4.277
9. Петра Квитова (Чешка) 3.086
10. Анжелика Кербер (Германија) 3.055 /МИА

Датум на објава: понеделник, 26 февруари 2018 во 11:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар