Пред две години, Ежени Бушар ги тужеше организаторите на Отвореното првенство на САД, поради падот во соблекувалните предизвикан од лизгави плочки при што таа заработи полесен потрес на мозокот и имаше оштетување на кожата од силната киселина со која бил намачкан подот.

Оттогаш кариерата на Канаѓанката е во надолна линија, а таа за тоа го обвини УС Опен.

Некогаш беше петта во светскиот поредок а сега е на 121. место на ВТА ранг листата.

- Се чувствувам слободно, рече Бушар по изрекувањето на пресудата. /МИА

Датум на објава: понеделник, 26 февруари 2018 во 10:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар