Во составот на швајцарската селекција беа Денис Дајерберд, Рамон Зенозерн, Венди Холденер и Даниел Јул.

Ова е второ злато на второто злато на Швајцарија во Пјонгчанг, првото е за Мишел Гисин во алпската комбинација.

Во финалето Швајцарците ја совладаа Австрија со 3:1.

Бронзата е за Норвешка која во малото финале беше поуспешна од Франција.

Датум на објава: сабота, 24 февруари 2018 во 09:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар