Швеѓаните во состав Пепе Фемлинг, Јеспер Нелин, Себастијан Самјуелсон и Фредерик Линдстрем победија со време од еден час, петнаесет минути, шеснаесет секунди и пет стотинки.
Норважните со заостанување од 55,5 секунди се најдоа на второто место, додека Германија ја освои бронзата со две минути заостанување од победниците./МИА

Датум на објава: петок, 23 февруари 2018 во 16:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар