Надежда Сергеева, која се натпреварува во боб двосед, била позитивна на тестот.

Сергеева заедно со Анастасија Кочержова го освои 12. место.

Претходно на анти-допинг тестот не помина натпреварувачот во карлинг Александар Крушелницки, кој беше позитивен на супстанцата мелдониум.

Освен кај двајцата руски олимпијци, досега се забележани уште два случаи на допинг - кај јапонскиот лизгач Кеи Саито и словенечкиот хокеар Жига Јеглич./МИА

Датум на објава: петок, 23 февруари 2018 во 16:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар