Претходно тој беше најбрз и на трката на илјада метри.

Холандскиот олимпиец победи со време од една минута, седум секунди и 95 стотинки.

Среброто го освои Ховард Лоренцен од Норвешка, а трет беше Ким Тае-јун од Јужна Кореја.

Нојс на овој начин ги обедини титулите светски и олимписки шампион во двете дисциплини./MИА

Датум на објава: петок, 23 февруари 2018 во 16:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар