За Русите ова ќе биде прв финален меч на олимпискиот турнир во хокеј по пауза од 20 години.

По нерешените 0:0 во првата третина, следуваа 2:0 во вториот и 1:0 во третиот период за руските хокеари.

Во второто полуфинале попладнево од 13 часот и 10 минути се среќаваат Канада и Германија. 

Датум на објава: петок, 23 февруари 2018 во 13:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар