За Рускиот тим, кој на ЗОИ се натпреварува под Олимпиското знаме, успехот го надополни Евгенија Медведева со сребрениот медал.
Третото место и бронзениот медал се за Кетлин Осмонд од Канада.

Русите на два дена до крајот на Игрите во Пјонгчанг имаат еден златен, пет сребрени медали, како и осум бронзени медали.

Натпреварувачкиот дел на уметничко лизгање заврши и остануваат само егзибициите закажани за в недела. 

Датум на објава: петок, 23 февруари 2018 во 09:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар