Претходно Ристевски не ја заврши трката во велеслалом.

Од вкупно 106 натпреварувачи, кои ја стартуваа трката, дури 54 не успеаа да ја завршат трката. Условите на патеката беа тешки поради замрзнатата патека на одредени делови и поради ладното време со што стазата си го наплати данокот со половина нестигнати скијачи на целта.

Со денешниот настап на Ристовски заврши учеството на македонските спортисти на Олимписките игри во Пјонгчанг.

Потсетуваме, првото место му припадна на Андре Мирер од Шведска со време од 1:38.99 минути. 

Датум на објава: четврток, 22 февруари 2018 во 12:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар