Тие победија со вкупно време од 3:22.45 и за седум стотинки беа побрзи од второпласираните  Американки Елену Мејерс Тејлор и Лорен Гибс.

Бронзениот медал го освоија Кејли Хамфриз и Филисија Џорџ од Канада.

Германките со овој триумф ја прекинаа доминацијата на Канада од 2010 година во Ванкувер и од Сочи во 2014 година./MИА

Датум на објава: среда, 21 февруари 2018 во 19:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар