Таа ја воодушеви публиката и жирито кое и даде оцена од 82,92 бодови со што го собори светскиот рекорд кој десет минути пред настапот на Загитова го постави нејзината сонародничка Јевгенија Медведева (81,61).

- Задоволна сум што сите елементи ги изведов како што треба, но ова не е моето најдобро издание, мислам дека можам подобро, нагласи 15-годишната олимпијка.

Таа во Пјонгчанг го освои тимското сребро, но сега има можност да дојде до златниот медал.

Датум на објава: среда, 21 февруари 2018 во 18:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар