- Точно е дека мислев да ја прекинам кариерата, но во мене има уште ракомет и затоа решив да играм барем уште една сезона, истакна Пенезиќ.
Таа вели дека е во преговори со неколку клубови, но не сакаше да открие за кои станува збор.

- Во моментов сум во преговори со неколку клубови и засега немам ништо одлучено. Верувам дека набрзо ќе се знае и името на новиот клуб, наведе Пенезиќ.

Хрватката, која има 32 години, е дел од вардаровите ракометни ѕвезди кои ќе го напуштат клубот, откако управата на „црвено-црните“ соопшти дека од следната сезона ќе игра со екипа составена од млади ракометарки од сопствените школи.

Датум на објава: среда, 21 февруари 2018 во 16:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар