Возачите пред промоцијата во Индонезија имаа успешни тестирања во Тајланд на патеката „Бурирам“.
На промоцијата Маркез нагласи дека е задоволен што ќе има шанса да се дружи со навивачите во Индонезија и потенцираше дека во текот на зимата биле завршени многу работи.
- Оваа зима направивме две тестирања и тие поминаа добро. Работевме напорно во Катар со цел подготвени да го дочекаме почетокот на сезоната. Повторно сакаме да се бориме за врвот, како и да им приредиме на навивачите добра забава, наведе Маркез.
Истото мислење го дели и Педроза, кој потврди дека во тимот на Хонда досега се оди според планот.
- Засега се оди според планираното. Сепак дури кога ќе се вратиме во Катар ќе знаеме на што сме, затоа што таму условите ќе бидат значително поинакви. Горд сум што и оваа сезона сум член на Репсол Хонда, а подготвен сум да дадам 100 проценти од своите можности и да се борам за титулата, истакна Педроса.
Новата сезона во Мото ГП започнува на 18 март во Катар./МИА

Датум на објава: вторник, 20 февруари 2018 во 18:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар