Избраниците на Љупчо Малинков ја имаа поддршката од домашната публика во салата „Јасмин“, но не успеаја да ја израдуваат како минатата година кога во рамки на полуфиналето го елиминираа токму МЗТ Скопје.

Фени беше рамноправен противник во воведните минути, но тимот од Аеродром сепак ја освоија првата четвртина и почна да ја презема контролата на мечот.

МЗТ до полувремето стигна до 64 реализирани поени, а Фени Индустри имаше 49.

Во третиот период избраниците на Жељко Лукајиќ разликата од 15 поени ја удвоија, а кошаркарите на Фени во последниот период дадоа само седум поени и беше јасно дека поразот е неизбежен.

Во полуфиналето МЗТ Скопје ќе се соочи со Блокотехна./MИА

Датум на објава: петок, 16 февруари 2018 во 20:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар