Избраниците на Марин Докузовски доминираа во текот на целиот натпревар, а уште кон средината на првиот период двојно ја зголемија позитивата.

Клубот од Карпош поради финансиската криза има подмладен состав и не можеше докрај да се носи со деветкратниот освојувач на Купот.
Кај Работнички најефикасен беше Гинјард со 21 поен, додека Атанасов постигна 15 поени за Карпош Соколи.

Противник на Работнички ќе биде подобриот од дуелот помеѓу Куманово и Гостивар. Останатите четвртфинални двојки се Блокотехна - Охрид и МЗТ Скопје - Фени Индустри. 

Датум на објава: петок, 16 февруари 2018 во 16:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар