Левиот бек на Металург овој погодок го постигна на средбата против Војводина што се одигра на 4 февруари, а тимот од Автокоманда забележа победа од 30:26.

Со оваа реализација Јагањац  влегува и во трка за гол на сезоната во регионалното натпреварување./МИА

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 18:24
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар