Иако Американците по две третини имаа предност од два гола, сепак Словенија успеа да се врати во игра и да се избори за продолжение. Во дополнителниот период Словенците постигнаа погодок и забележаа изненадувачка победа против тимот на САД.

На другиот натпревар од оваа група Словачка по пресврт ја победи Русија исто така со резултат од 3:2./MИА

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 16:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар