Причина за малото поместување на почетокот кој првично беше предвиден за 14 часот е чистењето на теренот на Градскиот стадион во Тетово кој беше прекриен со снег по обилните врнежи што вчера го зафатија западниот дел на Македонија.

Домаќините прават се за да им овозможат на фудбалерите пристојни услови за игра.

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 13:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар