Македонецот на целта стигна со време 4:23.85 минути, односно 1:15.31 минута побавно од првопласираниот.

Најдобро време во квалификациите оствари Ристомати Хакола – 3:08.54 минути.

Пласман во следната фаза обезбедија најдобрите 30 спринтери. 

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 11:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар