Според аргентинската суперѕвезда, освен Барса, најсериозни шанси да го кренат трофејот имаат Манчестер Сити или Пари Сен Жермен.

- Манчестер Сити е еден од најсилните тимови, како и ПСЖ. Исто така, не го исклучувам Реал, бидејќи тие имаат квалитети и искуство, но во моментов не ги покажуваат очекуваните резултати, објасни Лео.

- Баерн е секогаш меѓу кандидатите, тие имаат одличен тим кој ќе игра до последно, додаде тој.

- Но, во моментов, најдобри се Ман Сити и ПСЖ, заклучи Меси, цитиран од шпанските медиуми/МИА

Датум на објава: недела, 11 февруари 2018 во 17:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар