Како што е познато, Каталонците сакаа да го земат Аргентинецот по лично инсистирање на неговиот сонародник Лионел Меси, но двата клуба не успеаја да постигнат договор за трансферната сума.

- Бев навистина близу до преминување во Барселона, но на крајот работите не излегоа како што посакував, објасни Аргентинецот на ТВ „TyC“ во својата татковина, цитиран од локалните медиуми.

- Мојот сон отсекогаш бил да играм во Европа, а сегашниот мој сон е еден ден да се вратам во Росарио, додаде 29-годишниот фудбалер./МИА

Датум на објава: сабота, 10 февруари 2018 во 15:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар