Директорот на трката, Жељко Франуловиќ, рече дека „сите најдобри играчи ќе учествуваат на турнирот“. Сепак, ова не е сосема сигурно.
Во овој момент, не е јасно дали овој турнир ќе влезе во програмата на две од најголемите ѕвезди - Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ. Швајцарецот може да ја пропушти целата сезона на земја додека Ѓоковиќ се рехабилитира од операцијата на лактот.

Франуловиќ објави дека е задоволен од продажбата на билети до овој момент, откако таа е зголемена за 6% во споредба со 2017 година. лани на настанот присуствуваа над 135.000 луѓе.

Во последните две сезони, Рафаел Надал е неприкосновен победник на турнирот./МИА

Датум на објава: петок, 09 февруари 2018 во 21:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар