Пешиќ на клупата на Каталонците го наследува Алонсо кој беше отпуштен поради слаби резултати.

Дебито на Србинот се очекува на следниот натпревар од домашниот шампионат против Билбао.

Зад себе Пешиќ има богата тренерска кариера. Работеше во Босна, Алба, Келн, Лотоматика, Џирона, Динамо Москва, Црвена ѕвезда, Валенсија и Баерн Минхен во последните четири години.

Има и селекторско искуство во репрезентациите на Германија и Југославија. 

Датум на објава: четврток, 08 февруари 2018 во 09:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар