На снимката од теретаната поранешниот прв рекет во светот може да се види дека не носи гипс, ниту пак завој.  Ѓоковиќ сам навести по „малиот хируршки зафат“ во Швајцарија,  дека е на чекор до целосно, а брзото враќање на тренинзите ја поткрепуваат оптимистичката прогноза.

- Им благодарам на сите за поддршката која ја добивам по операцијата на лактот, напиша Ѓоковиќ на Инстаграм.

Во моментов најдобриот српски тенисер е 13. на АТП листата.

Датум на објава: вторник, 06 февруари 2018 во 16:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар