Лидерот во Источната конференција на НБА објави дека потпиша 12-месечен договор со седмиот пик на драфтот во 2010 година.

Се шпекулира дека 27-годишниот Монро ќе заработи 5 милиони долари.

За Монро заинтересиран беше и Њу Орлеанс, кој до крајот на сезоната остана без поврдениот Демаркус Казинс, но „Пеликаните“ не понудија соодветни услови.

Монро првите пет НБА сезони настапуваше за Детроит, потоа играше за Милвоки од 2015 до 2017 година, а помалку од три месеци беше дел од Феникс.

Оваа сезона играше 25 натпревари со просек постигна 10.4 поени, 7.4 скока и 2.2 асистенции. 

Датум на објава: сабота, 03 февруари 2018 во 09:47
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар