Марјановиќ во Клиперси ќе игра заедно со неговиот сонародник Милош Теодошиќ.

Високиот центар, иако има неколку забележителни партии, не доби вистинска шанса во Детроит, а во Клиперс, исто така, го чека силна конкуренција во Деандре Џордан, з акого се шпекулира дека може да го напушти клубот.

Ова сезона Марјановиќ на 19 натпревари добиваше просечно по девет минути и е со ефект од 6,2 поени, три скока, 0,7 асистенции и 0,3 блока. 

Датум на објава: вторник, 30 јануари 2018 во 10:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар