Германската тенисерка не искористи две меч топки.

Халеп која е прва фаворитка на Грен слемот во Мелбурн за прв пат ќе има шанса да се бори за престижниот трофеј.

Во финалето закажано за сабота во 9:30 часот Халеп ќе се сретне со данската тенисерка Каролине Вознијацки. 

Датум на објава: четврток, 25 јануари 2018 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар