Вознијацки која е втората носителка на АО, мечот го доби со 2-0, по сетови 6:3 и 7:6 за еден час и 40 минути игра.

Противничка на данската тенисерка во борбата за трофејот ќе биде подобрата од второто полуфинале на Грен слемот во Мелбурн кое е во тек, а во него играат Симона Халеп (Романија) и Анџелик Кербер (Германија). 

Датум на објава: четврток, 25 јануари 2018 во 10:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар