- Стартуваме со победа и тоа против Словенија која порано ни правела многу проблеми. Одигравме еден тежок натпревар кој не беше убав за гледање. Многу тензија на теренот, тежок за играње. Од нивна страна беше полесно да се игра, имаа психолошка предност дека досега не победувале. Треба да уживаме во оваа победа и добро да се подготвиме за дуелот со Црна Гора. Има многу енергија кај нас. Во првиот дел бевме поквалитетни во одбраната, во вториот дел имавме многу загубени дуели еден на еден и тогаш е тешко да се одбраниш. Сепак на крајот заслужено ги освоивме бодовите, рече Ристовски по триумфот над Словенија. 

Датум на објава: недела, 14 јануари 2018 во 09:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар