- Секако дека првиот натпревар е најважен. Посакуваме победа за да можеме добро да почнеме на првенството. Ова што досега го работевме беа само пријателски натпревари и тренинзи, сега следува вистинското. Словенија е освојувач на медал на последниот Светски шампионат (трето место). Посакувам само да одиграме добар натпревар, изјави селекторот Гонзалез.

За конечниот список од 16 играчи селекторот Гонзалез ќе се изјасни на техничкиот состанок што е закажан за вечерва во 20 часот.
Натпреварот Македонија – Словенија се игра утре со почеток во 19:30 часот во „Арена Загреб“. 

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 13:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар