- Од понудите услови сум задоволен, и кога ми стигна понудата, воопшто не размислував. Ја прифатив, и ете сега сум дел од Вардар, од клубот број еден во Македонија. Секој играч во Македонија, посакува да игра за овој тим, и едвај чекам да почнам да играм во нашиот најдобар клуб, изјави Тошевски за клупскиот сајт.

Верува дека Вардар има сили да стигне до трофеј и оваа сезона.

- Се надевам прво да ја оправдам довербата која ми ја укажа стручниот штаб и раководството на екипата. Посакувам и ќе дадам се од себе тимот да ја одбрани титулата шампион, а и во Купот да го освоиме пехарот. Зошто да не, мислам дека Вардар има квалитет да дојде до двојна круна, нагласува екс фудбалерот на Пелистер. 

Датум на објава: среда, 10 јануари 2018 во 12:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар