Најважните параметри земени в предвид се: годините, формата, репрезентативното искуство и силата на договорот.

Интересно, официјално најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо е рангиран на 49-то место со вредност од 80,4 милиони евра.

Меѓу десетте највредни играчи се Килијан Мбапе (192,5), Пауло Дибала (174,6), Дели Али (171,3), Кевин Де Бруин (167,8), Ромело Лукаку (164,8), Антоан Гризман (150,2) и Пол Погба (147,5). 

Датум на објава: вторник, 09 јануари 2018 во 12:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар