„Кралскиот клуб“ остана без триумф и на гостувањето кај Селта (2:2) во неделата и покрај водството на полувреме со 2:1.

- Без оглед на тоа колку е голема бурата, на крајот секогаш сонцето ги победува темните облаци, напиша Роналдо.

Реал кој минатата сезона имаше одлични резултати и освои речиси се што може да се освои, на пола сезона во Ла Лига, зад лидерот Барселона заостанува огромни 16 бода. 

Датум на објава: вторник, 09 јануари 2018 во 12:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар