Леванте славеше триумф на теренот на Еспњаол со 2:1. Нашиот репрезентативец Барди одигра 58. минути, а во 53. доби жолт картон.

Лидерот на табелата во Ла Лига, Барселона во комбиниран состав без првите ѕвезди одигра нерешено 1:1 на гостувањето кај Селта. За разлика од „каталонците“ Реал Мадрид со сигурни 3:0 славеше на гостувањето кај Нумансија.

Реванш дуелите ќе се играат на 9, 10 и 11.јануари. 

Датум на објава: петок, 05 јануари 2018 во 10:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар