Според австралиски Куриер маил, во план е од 2019 или 2020 година да се организира Светски куп на тимови на кој би учествувале најдобрите тенисери од 24 држави.
Турнирот би се одржувал во почетокот на јануари, а Тенискиот сојуз на Австралија е во преговори со челници на АТП за организација на натпреварувањето. Домаќин на турнирот би бил голем град во Австралија, наведува медиумот./МИА

Датум на објава: среда, 03 јануари 2018 во 20:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар