Шпанецот претходно се откажа од егзибициониот турнир во Абу Даби. Надал истакнува дека неговото учество на првиот Грен слем во Австралија Опен.
-Не сум се уште подготвен, сезоната е долга и морам целосно да се подготвам, објави Надал на својот Твитер профил.

Грен слемот во Мелбурн почнува на 15 јануари.

Датум на објава: четврток, 28 декември 2017 во 12:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар