Тој во петок ќе игра на турнирот во Доха против победникот од мечот меѓу Роберт Баутиста Агуто и Андреј Рубљов. Тој во интеревју пред натпреварот рече дека зад него е тежок период .

,, Никогаш во животот не сум имал вакви повреди поради кои толку долго отсуствував од терените . Никогаш во мојата професионална кариера не го пропуштив Гренд Слем турнирот и не сум било опериран . Беше тешко , но тоа ми е голема лекција . “

Тој се подготвува и за настап на Аустралиан Опен , што се игра од 15 до 28 јануари .

Поранешниот светски рекет број 1 вели дека слободното време го искористил за да помине што повеќе време со семејството . 

Датум на објава: вторник, 26 декември 2017 во 20:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар