Девојките завршија на последното место во своите трки, додека Ангеловски зад себе остави само двајца противници.
Ана Јаневска беше последна, 39-та во дисциплината на 100 метри  делфин, која ја преплива во време од 1:05.34 минути
И Миа Крстевска заврши последна, 47-ма на 50 метри грбно пливајќи резултат 30.79 секунди.
Љупчо Ангеловски на 50 метри делфин оствари време 24.95 секунди што беше доволно за 48. место во конкуренција на 53-ца пливачи, колку настапија во оваа дисциплина
За нашите пливачи остануваат уште утрешните настапи на Ана Јаневска (50 м. слободно) и Давор Петровски (200 м. делфин).

Инаку, на Шампионатот учествуваат околу 700 пливачи од 45 држави./МИА

Датум на објава: сабота, 16 декември 2017 во 19:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар