Бундеслигашот денеска го потврди ангажманот на Марсениќ и го претстави како големо засилување.

Марсениќ е четвртиот ракометар од актуелниот состав на Вардар кој го потврди своето заминување. Во новата сезона, актуелниот европски шампион ќе биде и без голманот Арпад Штербик, Илија Абутовиќ, како и без централниот бек Лука Циндриќ.

Вардар ќе се раздели и со тренерот Раул Гонзалес кој ќе бид енов предводник на ПСЖ. 

Датум на објава: понеделник, 04 декември 2017 во 14:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар