Ѕвездата на „Тандер“ натпреварот го заврши со 22 поена, 10 асистенции и 10 скока, што е седми трипл-дабл за него во тековната сезона и вкупно 86-ти во кариерата.
Повеќе трипл-дабл ефекти од Вестбрук во историјата на НБА лигата имаат Оскар Робертсон (181), Меџик Џонсон (138) и Џејсон Кид (107). 

Датум на објава: понеделник, 04 декември 2017 во 10:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар