Времето на победничката е 1:48.53 минути. За Хитер ова е втора победа во нејзината кариера.

На второто место се пласира Тина Вајрајтер од Лихтенштајн која заостана девет стотинки, а на победничкиот подиум се искачи и трето пласираната Микела Шифрин (САД).

Трката ја одбележа и излетувањето на поранешната освојувачка на кристалниот глобус Линдзи Вон која заврши во заштитните огради, иако на контролата на петнаесетина секунди пред крајот на трката имаше најдобро време.

Датум на објава: сабота, 02 декември 2017 во 10:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар