Тие беа поуспешни од руските тенисерки Аделина Барави и Александра Миронова со 2-0 во сетови. Двата сета победничките ги добија со 6:2 во гемови за еден час игра.

Утре во меч од четвртфиналето Стоилковска и Кајевиќ ќе играат против вторите носителки Пиа Кониг (Австрија) и Алина Силич (Русија)./МИА

Датум на објава: четврток, 30 ноември 2017 во 20:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар