Официјално, Штребик и Веспрем потпишаа договор за двегодишна соработка кој стартува на 1 јули 2018 година.

- Имав неколку понуди, но не можев да го одбијам повикот на Веспрем. Во текот на мојата кариера во животот, секогаш се борев за највисоките цели. Телеком Веспрем е еден од најдобрите европски тимови со години, па затоа немав дилеми каде да ја продолжам кариерата, изјави 38-годишниот Штербик. 

Датум на објава: среда, 29 ноември 2017 во 10:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар