Победи постигнаа и водечките екипи во Конференциите Бостон (Исток), Хјустон и шампионот Голден Стејт (Запад). Бостон има 18 победи и има најдобар скор, додека Хјустон и Голден Стејимаат т по 15.


Резултати на ноќеска одиграните дуели: Шарлот - Сан Антонио 86:106, Филаделфија - Орландо 130:111, Вашингтон - Портланд 105:108, Атланта - Торонто 78:112, Хјустон - Њујорк 117:102, Индијана - Бостон 98:108, Далас - Оклахома Сити 97:81, Голден Стејт - Њу Орлеанс 110:95, Јута - Милвоки 121:108  и Сакраменто - Лос Анџелес Клиперс 95:97. 

Датум на објава: недела, 26 ноември 2017 во 11:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар