Суспензија на неодредено време добија Александар Третјаков, Елена Никитина, Марија Орлова и Олга Птилчина. Суспензија добија уште двајца спортиски во крос - кантри.

Одземени си и две медали на овие спорти Третјаков ќе го загуби златото, додека Никитина бронзениот медал.

ИОК конечната одлука за настап на руските спортисти дали ќе учествуваат на Олимписките игри 2018 во Пјонгчанг, Јужна Кореја ќе ја донесе на 5 декември. 

Датум на објава: петок, 24 ноември 2017 во 12:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар