„Жешките“ ноќеска на свој терен ги совладаа Селтикс со 104:98. Клучната предност Мајами ја освтари уште во првата четвртина која заврши 27:16.
Словенецот Горан Драгич со 27 поени, четири асистенции и пет скока беше најзаслужниот за триумфот на Мајами.

Во поразениот состав се истакнаа Д Вотерс со 26 и Кајри Ирвинг со 23 поени.

И покрај поразот, Бостон со 16 победи и само три порази е најдобар тим во НБА лигата, додека Мајами сега има биланс од осум триумфи и девет загубени средби. 

Датум на објава: четврток, 23 ноември 2017 во 10:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар